z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2017”
ranking stem

logo Szloly Kompetencji Przyszlosci

Mickiewicz w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

II Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Słupsku znalazło się na 34 miejscu w II Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości wydanym przez Fundację Social Wolves pod patronatem medialnym. „Rzeczypospolitej”. W porównaniu z zeszłoroczną edycją jest to awans o 115 pozycji. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1109 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział na portalu olimpiady „Zwolnieni z Teorii” w roku szkolnym 2015/16.

Więcej: http://www.zwolnienizteorii.pl/docs/ranking-2016.pdf

1. Słupski Półmaraton „Biegiem do Jantara”

Biegiem1 Haile Gebrselassie w jednym ze swoich wywiadów stwierdził, iż „bez biegania nie ma życia”. W Mickiewiczu można znaleźć takich, którzy do centrum handlowego w sobotę idą pobiegać. Ku zdziwieniu - nie po sklepach. Z mickiewiczowską tarczą na piersi, promują zdrowy tryb życia i udowadniają, że nie istnieją żadne ograniczenia. Jak człowiek czuje się po ukończeniu biegu na 21 km i 97,5 metra? Odpowiedź jest prosta – czuje się spełniony.

Dnia 30 września 2017 roku odbył się 1. Słupski Półmaraton „Biegiem do Jantara”. Pokonanie trasy półmaratonu wymagało od uczestników doskonałej kondycji fizycznej, hartu ducha i zdeterminowania. Nie wszystkim udało finiszować, ale Pani profesor Maria Rządkowska osiągnęła wyznaczony przez siebie cel – przekroczyła linię mety z wynikiem bliskim rekordu życiowego.

Dla sportowca ważne jest wsparcie najbliższych. Nie zabrakło dopingu ze strony wychowanków z klasy 2d, którzy gorąco kibicowali najlepszej zawodniczce na trasie i miłym gestem przywitali Ją na mecie.  Najserdeczniejsze gratulacje ukończenia półmaratonu i osiągniętego wyniku. Życzymy dalszych sukcesów w bieganiu i mamy nadzieję na wspólny start w przyszłorocznej edycji. Klasa 2d.

Biegiem2   Biegiem3

Biegiem4   Biegiem5